GŁOGÓW MA NOWEGO PREZYDENTA

Po podliczeniu głosów ze wszystkich obwodowych komisji wyborczych w Głogowie wynika, że głogowianie chcieli zmiany na stanowisku prezydenta miasta.
Zwycięzcą drugiej tury wyborów w naszym mieście został pan Rafael Rokaszewicz, dotychczasowy Starosta Glogowski, który uzyskał 53,42 % poparcia (12442 głosy). Dotychczasowy prezydent Głogowa, pan Jan Zubowski otrzymał poparcie na poziomie 46,58% (10848 głosów).
Zmiana na stanowisku prezydenta miasta to nadzieja na zmiany w obszarach rządzenia, które do tej pory były niezadowalające, ale też na to, by dobre rzeczy, które działy się dotychczas były kontynuowane.

Moim zdaniem to co musi się zmienić w Głogowie to polityka przestrzenna (planowanie rozwoju, urbanistyka, rewitalizacja, konsultacje społeczne, traktowanie zabytków) i gospodarcza (ożywienie Starego Miasta, wsparcie przedsiębiorców, rozwój glogowskiej podstrefy LSSE, współpraca z KGHM, powiatem i województwem), a także działania w dziedzinie promocji miasta. Działania, które podejmował pan Jan Zubowski, a które powinny być kontynuowane na obecnym lub zbliżonym poziomie to przede wszystkim inwestycje z zakresu remontów i modernizacji dróg oraz modernizacji placówek oświatowych.

Do zmian na fotelu wójta gminy doszło również w gminie wiejskiej Głogów, gdzie dotychczasowego wójta Andrzeja Krzemienia pokonała Joanna Gniewosz (62%).